MM Optik Praha Oční optika multifokály Varilux multifokální brýle Essilor

Dvacet let se staráme o Váš zrak!

Naše znalosti, zkušenosti a nejmodernější přístrojové vybavení, spolu s velkým výběrem dioptrických, brýlových obrub předních světových výrobců a špičková dioptrická skla společnosti Essilor International, včetně Hi-Tec  brýlových čoček - individuálních jedoohniskových a  multifokálních brýlových skel, to je - 

Vaše vstupenka do světa oční optiky 21. století.

MM Optik:

Specialista na dioptrická brýlová skla dodávaná společnosti Essilor International, včetně jednoohniskových individuálních skel Aspheric Essilor eyecode a sedmé generace individuálních multifokálních skel Varilux S series eyecode a Varilux E design eyecode.

 

 

Infotmace o Akci 1 + 1  na víceohnisková skla Varilux naleznete v Aktuálních akcích

I tohle je MM Optik

 

Oční optika:

Obor, který se zabývá doporučením a výrobou optimální korekční pomůcky, která bude splňovat veškeré parametry CE norem, které jsou na zdravotnickou pomůcku první kategorie kladeny.

Dosti často se nás klienti ptají: "Jak máme poznat kvalitní oční optiku, kvalitního očního optika?"

Protipólem těchto klientů jsou nositelé brýlí, kteří žijí v domění, že všichni oční optici umí vše stejně dobře, že všechna brýlová skla jsou stejná, jen každý oční optik je prodává za jinou cenu.

Oční optik musí, mimo jiné, perfektně zvládnout:

Teorii měření veškerých parametrů nutných k objednání dioptrických brýlových skel a k výrobě korekční pomůcky, včetně aplikace těchto poznatků v praxi.

Teorii chyby měření, aby byl  schopen  tyto chyby  správně definovat  a při  měření jednotlivých parametrů jejich vliv důsledně eliminoval.

Jednou ze základních metod měření veličin, je metoda tří měření. Aby mohl oční optik tuto metodu měření použít, musí být schopen naměřené hodnoty jednotlivých veličin zaznamenat - musí mít protokol měření.

 

Parametry, které je oční optik povinen měřit, naleznete v: Nařízení vlády    ze  dne    30. 10. 2013, kterým  se mění  Nařízení  vlády č. 278 / 2008  Sb., o obsahových náplních jednotlivých živností.

Na základě znalosti diagnózy klienta, jeho dioptrických hodnot, parametrů brýlové obruby, ...., musí být oční optik schopen klientovi nabídnout optimální řešení korekce jeho vady ...

To je jeden z důvodů, proč v novele Zákona č. 455/1991 Sb.( částka 59, rozeslaná 22.7.2014 ), z 18. 6. 2014, je oční optika zařazena mezi živnosti uvedené v příloze č. 5, zákona č. 455/1991 Sb., mezi živnosti pro jejichž výkon je podnikatel povinen zajistit fyzickými osobami, které splňují odbornou způsobilost pro výkon této činnosti. My i naši spolupracovníci podmínky novely Zákona č. 455/1991 Sb., z 18. 6. 2014, splňujeme.

Tyto stránky Vám mají nastínit, jaké parametry má oční optik při realizaci zakázky naměřit a  jaké jsou možnosti řešení Vaší refrakční vady.

 Tyto stránky Vám mají ukázat, že brýlové čočky nejsou jen "skleněné", "plastové" a s "antireflexem", ale že:

• Optické vlastnosti brýlových skel jsou dány použitou lámavou plochou.

Užitné vlastnosti brýlového dioptrického skla definují:

1. Materiál, z něhož jsou dioptrické čočky vyrobeny

2. Povrchové úpravy, jimiž jsou lámavé plochy brýlové čočky zušlechtěny

Na trhu se setkáte se základními, standardními a Hi-Tec designy lámavých ploch brýlových skel. Se základními, srtandardními i Hi-Tec povrchovými úpravami těchto dioptrických čoček a se základními, standardními i Hi-Tec materiály na výrobu dioptrických skel.

Hi-Tec brýlové sklo není produkt, který je sice vyroben z Hi-Tec materiálu, ale koncepce jeho lámavých ploch odpovídá designu základního nebo standardního produktu a povrchové úpravy eliminují jen částečně nebo skoro vůbec záření, které se podílí na vzniku šedého zákalu ( katarakty ) a věkem podmíněné makulární degenerace ( VPMD ) ...

Hi-Tec brýlové dioptrické čočky:

Multifokální nebo jednoohniskové brýlové čočky, které jsou zhotoveny přímo na míru, pro daného klienta.

Brýlová dioptrická skla, která kromě hodnot refrakce klienta berou v úvahu i celou řadu individuálních parametrů klienta a jím vybrané brýlové obruby.

 

Aplikace dioptrických brýlových skel, včetně Hi-Tec produktů vyžaduje

Vysokou  odbornou  erudovanost   -   oční   optika   je novelou Zákona č. 455/1991 Sb. zařazena mezi živnosti uvedené v příloze č. 5 zákona č. 455/1991 Sb., mezi živnosti, pro jejichž výkon je podnikatel povinen zajistit fyzickými osobami, které splňují odbornou způsobilost pro výkon této činnosti

My i naši spolupracovníci požadavek odborné způsobilosti splňujeme

♦ Technologickou vyspělost, špičkové  technické vybavení  - nutnost, bez níž nelze aplikovat žádné dioptrické brýlové čočky, natož individuální jednoohnisková nebo individuální multifokální brýlová skla

Řadu let platí  Nařízení vlády, které jasně a jednoznačně uvádí, jaké parametry má pracovník v oční optice měřit, konkrétně -  Nařízení vlády    ze  dne    30. 10. 2013, kterým  se mění  Nařízení  vlády č. 278 / 2008  Sb., o obsahových náplních jednotlivých živností.

Řadu let se neustále setkáváme s klienty, kteří se diví, proč s nimi provádíme taková měření, se kterými se v jiných očních optikách nesetkali.

Odpověď je jednoduchá - bez těchto měření, bez změření veškerých parametrů, nutných  pro objednání a zábrus dioptrických brýlových skel, nelze zhotovit optimální korekční pomůcku!

 Schopnost aplikovat odborné znalosti, zkušenosti a dovednosti s důrazem na individuální potřeby klienta

Bez zařízení Visioffice nebo obdobného systému, to prostě nejde!

 

 

Nejsou - li výše uvedené podmínky splněny, je vidina nákupu Hi-Tec produktů, individuálních jednoohniskových a individuálních multifokálních skel, jen iluzí!

Prodávající, který se nevzdělává, který není ochoten investovat do nových technologií, Vám přeci nebude říkat: "Na trhu jsou již řadu let lepší produkty, lepší dioptrická skla, lepší povrchové úpravy, než které já Vám mohu nabídnou"... 

Pro Vaši lepší orientaci na trhu, vydává společnost Essilor International certifikaci prodejcům, kteří nároky na prodej Hi- Tech produktů, individuálních jednoohniskových a individuálních multifokálních dioptrických skel, splňují.

Oční optiky MM Optik jsou zařazeny společností Essilor International do Varilux Master Clubu.

Díky tomu Vám můžeme nabídnout multifokální brýlovou čočku Varilux S 4D - briliant mezi multifokálními skly.

 

 

 

 

 

MM Optik

majitelé:

Marianna Malcová

Ing. Václav Malec

IČO: 458 76 886

 

Provozovny:

• MM Optik Praha 1 E.Krásnohorské 12 mmoptik@centrum.cz

Otevřeno:


pondělí - pátek
10.00 - 19.00

sobota - na objednání
14.00 - 18.00

• Parkoviště je přímo před oční optikou

Tel.:  +420 222 329 735
Mobil:+420 777 645 764

 

• MM Optik Soběslav Palackého 64 mmoptik@centrum.cz

● Oční optika

Ordinace optometristy  nestátní zdravotnické zařízení

• Oční optika

Otevřeno:


pondělí až pátek
8.00-13.00 14.00-17.00.
sobota
8.00-11.00

..

Tel:.+420 381 214 996

• Ordinace optometristy Nestátní zdravotnické zařízení

Ordinační hodiny,

jen pro objednané:

 

středa
10.00-13.00 14.00-17.00

sobota
10.00-12.00

....

Objednávejte se na:

Tel.: +420 381 214 996

nebo v oční optice

• Parkoviště je přímo před ordinací optometristy a oční optikou