MM Optik Praha Oční optika multifokály Varilux multifokální brýle Essilor

Dvacet let se staráme o Váš zrak!
  Naše znalosti, zkušenosti a odborná erudovanost spolu s nejmodernějším přístrojovým vybavením, velký výběre dioptrických, brýlových obrub předních světových výrobců a špičková dioptrická skla společnosti Essilor  International, včetně Hi-Tec dioptrických brýlových čoček - individuálních jedoohniskových a individuálních multifokálních brýlových skel, při jejichž výrobě se berou v potaz Vaše jedinečné, individuální paramerty, které mají značný vliv na kvalitu vidění, to je -
  Vaše vstupenka do světa oční optiky 21. století.

 

Oční optiky MM Optik

Specialisté  na aplikaci, zpracování a prodej brýlových dioptrických  skel vyráběných a  dodávaných společností Essilor International.

A to jak na aplikaci jednoohniskových brýlových skel, včetně  špičkových jednoohniskových dioptrických skel Essilor Aspheric, individuálních brýlových skel Essilor Aspheric eyecode, tak i brýlových skel, která Vám sníží únavu očí při práci s digitálními zařízeními, která jsou umítěna v oblasti střední a kráké pohledové vzdálenosti - Essilor Eyezen.

Tak i na aplikaci multifokálních brýlových skel, včetně špičkových individuálních multifokálních skel Varilux S 4D, Varilux S Design Eyecode, Varilux E Design eyecoce a Varilux Physio 2.0 eyecode.

   
 Akce 1+1 - Více se o této akci dozvíte po kliknutí na tento odkaz
 
 Co je dobré vědět:
Třeba to,že:
brýlové dioptrické čočky nejsou jen skleněné nebo plastové.
brýlové dioptrické čočky se vyrábí odléváním, lisováním, ale také broušením, třeba technologií free form

o optických vlastnostech dioptrických brýlových čoček nic neříká index lomu daného materiálu, ale Abbeovo číslo materiálu a tvar optických ploch dané brýlové čočky.

 • je velký rozdíl mezi optickými vlastnostmi sférické čočky, asférické čočky a nebo individuální brýlové čočky - porovnání optických vlastností těchto jednotlivých čoček naleznete například v kapitole - Essilor Aspheric eyecode a Essilor Aspheric těchto stránek  
 
Na jednom webu jsem nalezl toto tvrzení: 
Pro korekci vysoké hypermetropie: +6,00 Dpt je: 
  optimálním řešením platinová brýlová čočka v indexu lomu 1.67, která je extrémě tenká, lehká a plochá. Povrchové úpravy zvyšující komfort.
 • základním řešením zlatá brýlová čočka v indexu lomu 1.6, která je tenká, lehká a plochá Povrchové úpravy zvyšující komfort s moderními povrchovými úpravami zajišťujícími vyšší komfort

Z popisu jak platinové, tak i zlaté brýlové čočky se nedozvíme to nejdůležitější - název daného produktu, pod kterým je tento výrobek uveden jeho výrobcem na trh, nevíme, jestli se jedná se o sférické a nebo asférické brýlové čočky...

O individuální brýlovou čočku se nejedná, tento prodejce není schopen svým zákazníkům tento prdukt nabídnout, protože na  prodej individuálních brýlových skel není vybaven.


Náklady: Na výrobu polykarbonátu  jsou výrazně nižší  než  na výrobu plastu v indexu lomu 1.61.
  Výrazně nižší  jsou  i náklady  na výrobu  odlévaných  nebo   lisovaných brýlových čoček  oproti  výrobě  brýlových  čoček  broušením   nebo  broušením    za  požití technologie free form.

 

Každý výrobce své produkty označuje názvem, aby jednotlivé produkty byly na trhu lehce identifikovatelné, dokonce tyto názvy chrání ochrannými známkami proti jejich možnému zneužití a své produkty chrání i skrytými znaky ...

Proč tento prodejce tyto názvy produktů nepoužívá?

Proč je nahrazuje nic neříkajícím barevným označením jím vytvořených produktových linií?

   

 

Povrchové úpravy jsou další velmi důležitou součástí brýlové čočky.

Vrstvy z nichž jsou povrchové úpravy složeny chrání čočku před účinky mechanického otěru, zabraňují ulpívání prachu a nečistot na lámavých plochách čočky, chrání oči před UV zářením - Crizal UV, brání tvorbě zrcadlení na brýlové čočce a rozptylu světla na jejich lámavých plochách - EyeDrive, chrání oči jak před UV zářením tak i před účinky vysokoenergetického modrofialového záření - Crizal Prevencia

 
To, že jsou povrchové úpravy Crizal velmi kvalitní potvrzuje jiný prodejce, který na svém webu uvádí:

"Čočky Profi bojují proti stejným nepřátelům a zajištují srovnatelnou ochranu očí jako čočky Crizal. 

Čočka Profi je za přísných technologických postupů pokryta několika vrstvami, které zvyšují komfort vidění - tvrzení, antireflex a hydrofobní úprava."

Mimo jiné se na této webové stránce dozvíte, že brýlové čočky opatřené hydrofobní úpravou - 

" ... aktivně odpuzují nečistoty, mastnotu, prach a otisky."

Tento prodejce dále na své webové stránce dále tvrdí, že v jeho prodejní síti:

"Kompletní dioptrické brýle pořídíte o 50% levněji"

Brýlová čočka  Profi 1.5 - 

plastová čočka tvrzená se sedmivrtsvým antireflexem a hydrofobní úpravou

(popis brýlové čočky Profi 1.5 je převzat z webové stránky jejech prodejce)

 

Povrchová úprava, která je popsaná na webové stránce tohoto prodejce, je velmi podobná povrchové úpravě HMC+, která má navíc i UV filtr.

Společnost Essilor povrchovou úpravu HMC+ používá na zušlechtění levnějších produktů, které uvádí ve své produktové linii SMILE.

Porovnám li nákupní cenu brýlové čočky Smile 1.5 HMC+, která je, podle popisu prodejce brýlové čočky Profi 1.5, ekvivalentem k brýlové čočce Profi 1.5 - plastová čočka tvrzená se sedmivrstevným antireflexem, s nákupními cenami brýlových čoček Orma 1.5 Crizal Easy UV, Orma 1.5 Crizal Alizé UV, Orma 1.5 Crizal Forte UV a Orma 1.5 Crizal Prevencia, které mají výrazně vyšší užitmou hodnotu ( díky výrazně kvalitnější tvrdídí vrstvě je jejich životnost výrazně vašší než životnost brýlových čoček s méně kvalitním tvrzením ...)  a daleko lepší optické vlastnosti, než brýlové čočky Smile 1.5 HMC+, pak zjistíme, že v porovnání cena/kvalita je brýlová čočka, která na první pohled působí dojmem "výrazně " levnějšího produktu, produktem hodně drahým.

Nákupní cena brýlové čočky Smile 1.5 HMC+, tvoří 30% nákupní ceny brýlové čočky Orma 1.5 Crizal Easy UV a 15% nákupní ceny brýlové čočky Orma 1.5 Crizal Prevencia.

 

Každý výrobce přesně popisuje povrchové úpravy, kterými zušlechťuje své brýlové čočky, včetně názvu povrchových úprav. Tím dává kupujícímu možnost, aby si vybral pro sebe tu nejoptimálnější brýlovou čočku s tou nejoptimálnější povrchovou úpravou ...
   

Kapitola Dioptrické čočky těchto stránek je zpracována do podoby katalogu produktů, které jsou v naší nabídce. 

Jejím cílem je ukázat Vám, jaké jsou možnosti korekce Vaší oční vady a jaký komfort vidění Vám jednotlivá řešení nabízí.

 

Oční optika:

Je obor, který se zabývá doporučením a výrobou optimální korekční pomůcky, která bude splňovat veškeré parametry CE norem a normativy, které jsou Státním ústavem na kontrolu léčiv na zhotovení této zdravotnické pomůcku kategorie kladeny.

Dosti často se nás klienti ptají:

"Jak máme poznat kvalitní oční optiku, kvalitního očního optika?"

Protipólem těchto klientů jsou nositelé brýlí, kteří žijí v domnění, že všichni oční optici umí vše stejně dobře, že všechna brýlová skla jsou stejná, jen každý oční optik je prodává za jinou cenu.

Aby mohl oční optik perfektně zvládnout zhotovení kvalitní korekční pomůcky – dioptrických brýlí, musí mít nejen znalosti z brýlové optiky, geometrické optiky, fyziologie oka, anatomie oka, …, ale musí také perfektně zvládnout teorii měření veškerých veličin a teorii chyby měření.

Na základě těchto znalostí si stanoví optimální měřidla, nebo zařízení, která mu zaručí, že daná veličina, nebo veličiny budou naměřeny v souladu s metodikou jejich měření a že nebudou zatíženy chybami měření. 

Proto v našich očních optikách používáme na měření parametrů pro objednání a zábrus brýlových dioptrických skel zařízení Visioffice


 
Díky tomu Vám můžeme nabídnout Hi-Tech dioptrické brýlové čočky, mezi které patří jednoohniskové brýlové čočky Essilor Aspheric eyecode a multifokální brýlováé čočky Varilux S 4D

Optometrista je odborně vzdělaný nelékařský zdravotnický pracovník, který splňuje ustanovení Zákona 96/2004 Sb o nelékařských zdravotnických povoláních a v souladu s tímto zákonem je registrovám v příslušném registru Ministerstva zdravotnictví.

Jen optometrista s platnou registrací je oprávněn provádět vyšetření předního segmentu oka, meření zraku, na jehož základě stanoví diagnozu refrakční vady a hodnoty korekce pro tuto vadu a dále je oprávněn aplikovat kontaktní čočky a provádět poradenství, které souvisí s úkony a činností, kterou je oprávněn vykonávat.

Přesvěčte se v Registru zdravotnických pracovníků, že ten, kdo Vám provádí měření očí je pro tuto činnost akreditovaným odborníkem. Chráníte tím nejen své oči!

Do pole povolání ve formuláři registru napište - OPTOMETRISTA

  Novinka:
Řiďte bezpečně a nechte své oči odpočívat s multofokálními nebo jednoohniskovými brýlovými skly  EyeDrive® bez  ohledu na denní dobu  nebo různé projevy počasí.
 Více se o těchto brýlových sklech dozvíte na stránkách:

 Jednoohnisková brýlová skla pro řidiče EyeDrive®

 Multifokální brýlová skla pro řidiče EyeDrive®

   
I tohle je MM Optik
 

MM Optik

Majitelé:

 

Marianna Malcová

Ing. Václav Malec

IČO: 458 76 886

 

Provozovny:

• MM Optik Praha 1 E.Krásnohorské 12 mmoptik@centrum.cz

Otevřeno:


• Pondělí - pátek
10.00 - 19.00

• Sobota - na objednání
14.00 - 18.00

Parkoviště je přímo před oční optikou

Tel.:  +420 222 329 735
Mobil:+420 777 645 764

 

• MM Optik Soběslav Palackého 64 mmoptik@centrum.cz

      

Oční optika

Otevřeno:


•Pondělí a středa
9.00-13.00 14.00-18.00
•Úterý, čtvrtek, pátek
8.00-13.00 14.00-17.00
•Sobota
8.00-11.00

.

Tel:.+420 381 214 996

Nestátní zdravotnické zařízení

Optometrista:

Marianna Malcová

 

Ordinační hodiny:

Jen pro objednané

• Středa
10.00-13.00 14.00-17.00

• Sobota
10.00-12.00

 

Objednávejte se na:

Tel.: +420 381 214 996

       nebo v oční optice

Parkoviště je přímo před ordinací optometristy a oční optikou